![Reconnect og heal dit indre barn](https://www.suzanne-jensen.dk/wp-content/uploads/2019/05/Reconnect-og-heal-dit-indre-barn-.png)
13 maj Reconnect og heal dit indre barn
Mandag d.29 + tirsdag d.30 juli kl.18:30-21:30 begge dage.
På denne to dages workshop vil vi arbejde på, at du kan komme i kontakt med dit indre barn.
Den første aften, bruger vi tid på at mærke ind i, hvad dit indre barn siger til dig, hvad det har savnet og hvad det har behov for.
Gennem kreative processer kommer du helt ind til dit indre barn, så du kan mærke efter og høre hvad barnet vil fortælle dig.
Vores kreative processer inkluderer bl.a. at vi sammen syer videre på nogle prælavede kludedukker. Jeg har i forvejen syet dem og fyldt dem med kærlighed og healing.
Min intention bag dukkerne, når jeg laver dem klar til dig er, at de kan være ekstra power til din healing, fordi de afspejler din barndom og vækker barndommens minder.
På den anden aften vil vi lytte til, hvad dit inderste ønske er. Vi vil udforske hvad du stadigvæk har behov for, så vi kan integrere dit indre barn under breathworken, så du kan komme balance.
Praktiske oplysninger:
Sted: Sjælsro Skolen Herstedøstergade 22.1,2620 Albertslund
Tilmeldning: SMS til Suzanne’s Mobil 20437075
Deltagergebyr 475 kr pr person til Mobile pay 49388 (erhvervsmobile pay har kun 5 cifre)
No Comments